Son Yazılar

Popüler Aramalar

Okunanlar

Kategoriler

Gelen Aramalar

Fal Çeşitleri

Bu zamana kadar duyduğumuz, popüler olan falların dışında bir çok fal çeşiti mevcut. Fakat bunların çoğu, uzak doğu ülkeleri tarafından uygulandığından ülkemizde pek yaygın değiller. Fallara meraklı olan insanların, bu değişik fal çeşitlerini de öğrenmek isteyeceğini düşünerek bu yazıyı hazırlıyoruz.
Tırnak falı kişinin tırnağına bakılarak geleceğinin yorumlanması şeklinde gerçekleştirilen bir fal türüdür. Güneşin altında, kişinin tırnağının parlayışından yola çıkarak tırnak yorumlanır. Gerçekten ilginç ve kolay bir fal türüdür.
Bana göre en ilginç olanlarından bir tanesi de ayakkabı falı. Oldukça ilginç bir fal türü. Bu fala bakılabilmesi için kişinin eski bir ayakkabısına ihtiyaç duyuluyor. Ayakkabının üzerinde oluşan çizik,yırtık gibi şeylere bakılarak gelecek hakkında yorumlar yapılıyor. Ayakkabının eski olmasının nedeni de bu.
Eromansi adını verdiğimiz bir başka fal türü de doğu ülkelerinde uygulanmakta olan bir fal türüdür. Kişi, başına geçirdiği eşarp türü bir bez ile su dolu bir kaba doğru bir şeyler konuşmaya başlar. Suda oluşan dalgalanmalardan yola çıkarılarak gelecek hakkında yorumlar yapılır.
Gül falı adını verdiğimiz fal türü adından da anlaşılabileceği gibi bir gül yardımıyla bakılıyor. Kişi, avuçlarının içine koyduğu gülü ellerini kapatarak hızlıca sıkıştırıyor ve açıyor. Daha sonra gül üzerinde oluşan şekillerden yola çıkarak fal bakılıyor, gelecek hakkında bilgiler veriliyor. Bu yöntem genellikle eski Yunan uygarlıkları tarafından kullanılan bir fal bakma yöntemi olduğundan ülkemizde pek yaygın değildir.