Tarot Nedir

(Kesinlikle "Fal" değildir!)

Tarot yüzyıllardır dünyanın birçok farklı bölgesinde uygulanan ve günümüze kadar ulaşmış bir kart yorumlama sanatıdır. Kendine özgü anlamlar taşıyan ve 78 karttan oluşan Tarot destesi, kartlar üzerindeki semboller ve ifadeler yardımı ile yorumlamalarda bulunulur. Tarot destesi içerisinde iki ayrı ana grup bulunmaktadır. Bunlardan birinci grup 56 karttan oluşan Minor Arkana destesidir. Diğer bir deste olan Majör Arkana 22 anakarttan oluşmaktadır.

Minor destesi yardımıyla daha çok günlük yaşamda karşılaşılan durumlar üzerine yorumlamalar yapılmaktadır. Majör destesinde durum daha kapsamlıdır. Yaşam içerisinde geçmişten günümüze kadar gelen süreç tamamen ele alınarak yorumlanmaktadır. Tarot hayatı anlamlandırmak adına çok önemli tüyolar sağlamaktadır.

İleri

Tarot Açmanın Faydaları

(Ne faydası olur?)

Kendinizi iyi hissetmediğiniz de, karamsar kaldığınız da ya da herhangi bir konuda kararsız kaldığınız dönemlerde Tarot Açmak sizi dejarj edecek ve aynı zaman da zininizi rahatlatmanızı sağlayacaktır. Geçmişten günümüze bu konuda oldukça etkileri olduğunu söylemekle birlikte haftalık olarak yorumlama almak işleriniz için ve gün içerisinde ki yaşam koşullarınız için de iyi gelecektir. Bu konuda yaygın bir kehanet yöntemi olan Tarota başvurmak artık ücretsiz ve sınırsız bakma imkanı ile hizmet sunmaktayız.

İleri

Tarot neler söyler?

(Sonuçta fal değil bu?!)

Tarot yorumlamalarını fal olarak görmek yanlıştır. Tarot kartlar üzerindeki semboller ve ifadeler ile geçmiş olayların bugüne yansımalarını insan enerjisi üzerinden yorumlama sanatı olarak düşünülmelidir. Gelecek hakkında tam olarak kesin cevaplar almayı beklemek doğru değildir. Yorumcu seçilen kart ile birlikte kişi enerjisini birleştirerek sezgisel yollarla yorulama yapmaktadır. Yorumcu yorumları size bir yol gösterici olacaktır. Bunun yanında verilen mesajlar daha sonraki yaşamınızda atılacak adımların kontrol edilmesi adına önemlidir. Tarot yorumlaması sırasında verilen bilgilerin sınırlanması gibi bir durum bulunmamaktadır. Yorumcu ve kişi arasındaki etkileşim ne kadar güçlü olursa o kadar başarılı yorumlamalarda bulunulur.

İleri

Tarot güvenilir mi?

(Fala da inanma derler.)

Tarot yorumlaması güvenilir mi? Sorusunun cevabı aslında sizin içinizde saklıdır. Bunun cevabını verebilmek için öncelikle bu ritüele tam olarak inanmak gerekmektedir. Birçok insan eğlence amacıyla Tarot yorumlamasına başvururken, bazı kişiler daha çok hayatı şekillendirecek sorulara cevap aramak için Tarot yöntemini kullanmaktadır. Tarot üzerinden verilen mesajların doğruluğunun kanıtlanmış bir durumu bulunmamaktadır. Sezgisel ve içsel duygular üzerinden yapılan bu ritüel ile daha çok yaşanmış veya yaşanacak olayları yorumlama ve değerlendirme olarak düşünmek sağlıklı olacaktır. Bir kişi için en güvenilir kaynak kendisidir. Tarot yorumlamalarında kişinin kendi hisleri ön planda tutulduğu için değerlendirme sırasında bu göz önüne alınmalıdır. Bu soruya cevap verirken en doğru bilgi kaynağının kendiniz olduğunu unutmayın.

İleri

Tarotta neler sorulur?

(Sormadan bilemeyiz!)

Tarot merak edilen birçok konuya açıklık getirmektedir. Günlük hayatta en çok merak edilen sorular arasında yer alan kariyer, aşk ve aile hayatı gibi kişinin doğrudan etkilendiği konulara tarot üzerinden cevap bulmak mümkündür. Bunun yanında Tarot geçmişte yaşadığımız olayları bugün ve yarın yaşamımızda oluşabilecek etkileri değerlendirerek hayata karşı bir ön bilgi sunmaktadır. Bunların hepsi düşünüldüğü zaman Tarot aklımıza takılan tüm sorulara cevap verebilen bir yorumlama ritüelidir. Tarot yorumlaması kısa süre içinde gerçekleşerek fazla vakit kaybına uğramadan istenilen bilgileri aktarmaktadır. Tek cevaplık sorulardan detaylı yorumlamalara kadar farklı tarzda değerlendirmeler mevcuttur. Kişinin istediği bilgilere göre kullanılacak yöntem belirlenmektedir.

İleri

Geçmiş, Şimdi ve Gelecek

Geçmişten günümüze merak ettiğiniz tüm soruların cevapları burada!

Tarot Eğitimi

Kişiye özel bireysel olarak esnek çalışma saatleri ile dilediğiniz zaman diliminde hizmet alabilirsiniz.

Soru ve Cevap

Bizlere iletişim kanallarımız aracılığı ile dilediğiniz gün ve saat içerisinde sorularınızı gönderebilirsiniz.

Online Hizmet

Online olarak burada ücretsiz Tarot bakma ve açılımı ile ilgili hizmet verilmektedir.

Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarot Falı Nedir? Nasıl Bakılır?

Tarot ilk olarak 1500’lü yıllarda ortaya çıkmış ve günümüze kadar uzanan bir tarihe sahip yorumlama tarzıdır. Tarot falı ile birçok konu hakkında bilgi edinmek ve yaşanılacak olaylara karşı hazırlıklı olmak mümkündür. Bunun yanında bu yöntem sayesinde birçok kişi kariyer seçimlerinde, ailevi konularda ve ilişki durumu hakkındaki gelişmelere cevap bularak doğru kararlar vermiştir. Tarot falı uzman yorumcular tarafından kişi tarafından seçilen kartlar üzerinden değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme sırasında yorumcu sezgisel ve enerjisel olarak odaklanarak kişinin seçtiği kart üzerinde yer alan ifadeler, semboller ve anlamlara yeni yorumlamalar getirerek istenilen sorulara cevaplar vermektedir.

Tarot falı herkes tarafından bakılacak kadar basit bir işlem değildir. Tarot yorumlaması yapabilmek için gerekli eğitimler almak gerekmektedir. Bunun yanında yorumcu sezgisel olarak kendine güvenmeli ve yorumlama kabiliyeti üst düzey olmalıdır. Eğitimleri almış bir kimse tam olarak fal bakabilir demek doğru değildir. Sezgilerini kullanmak ve hislerin kuvvetli olması da bir o kadar önemli bir konudur.

Bir önemli konu kişinin inancıdır. Eğer Tarot yorumlaması öncesinde tam olarak güven sağlanamadığı durumlarda yapılan yorumlamalar başarısız olabilmektedir. Bunun sebebi Tarot yorumlamalarının karşılıklı olarak yapılmasından kaynaklıdır. Yani Tarot sadece yorumcu tarafından değil yorumlayan ile ortak çalışma yapılarak gerçekleşir. Durum böyle olduğu için güven konusu ve yapılan ritüelin ciddiyeti tam olarak sağlanmalıdır.

Tarot destesi 78 karttan oluşmaktadır. Bunlar kendi aralarında iki büyük grup üzerinden değerlendirilmektedir. 22 Büyük Arkana destesi bulunmakatdır. 56 Küçük Arkana destesi bir diğer gruptur. Bu grupların asıl amacı yorumlanacak olan konunun değişkenliği ile alakalıdır. 22 Büyük Arkana kartları ile daha çok Geçmiş, gelecek, ve bugün üzerinden değerlendirmeler yapılmaktadır. Bu geniş kapsamlı bir değerlendirme içermektedir.

Ancak 56 Küçük Arkana kartları ile daha çok bir konu üzerine yoğunlaşılır. Yaşanılan bir olay üzerine durulur. Daha çok günlük olaylar hakkında yorumlamalar bulunmaktadır. Bunun yanında farklı yorumlama seçenekleri içeren Tarot desteleri ile istenilen bilginin içeriğine göre tercih yapılarak en uygun yorumlama seçeneği tercih edilmektedir.

Sevgilerimle

Tarot ile Evet Veya Hayır Seçenekleri

Tarot falı yorumlaması birçok farklı yöntem ile uygulanmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilen yöntemler arasında evet hayır Tarot falı bulunmaktadır. Aslında bu yöntem çok detaylı bir yorumlama içermemektedir. Ancak verilen mesajlar oldukça net ve sadedir. Kişinin merak ettikleri sorulara evet veya hayır yanıtı ile kısa kısa cevaplar vererek merak edilen suruların yanıtlanmasında kullanılır.

Bir diğer adı tek kart yöntemi olan evet hayır Tarot falı yorumlaması seçilen kart üzerinden verilen mesajın cevabını söyler. Kartlar üzerinde yer alan ifadeler verilen mesajların içeriğini oluşturmaktadır. Evet hayır yorumlaması daha çok anlık yaşanılan durumların açıklanması sırasında tercih edilmektedir.

Çok fazla vakit almamasıyla pek çok kişi tarafından sevilen bu yöntem hem istenilen bilgileri çok kısa bir şekilde vermekte, hemde çok kısa süre içerisinde gerçekleşmektedir. Yaşadığınız sorunları veya kafanıza takılan, merak ettiğiniz konuları bu yöntem sayesinde kolayca çözümleyebilir ve istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tarot ile Aşk iklemlerine en etkili çözüm yolları

İnsanlar ilk sosyalleşme ortamını sağladıkları andan itibaren ilişki durumları hakkında bilgiler almak istemektedir. Bu bilgiler daha çok aşk hayatları hakkında merak edilen konulardan oluşmaktadır. Tarot falı yorumlaması ile birlikte merak edilen tüm bu aşk sorularına yanıt bulmak mümkündür.

Bunun yanında yapılan yorumlamalar sayesinde aşk hayatınızda atacağınız adımlarda daha doğru hamleler sayesinde mutlu bir ilişkiye yelken açmanız mümkün olacaktır. Tarot aşk yorumlamaları yorumcuya verilen direktifler üzerinden yapılmaktadır. Yorumcu kişinin kendisinin belirlediği kart üzerinden yorumlama yaparak mesajları vermektedir. Seçilen kart üzerindeki ifadeler ve semboller yorumcu tarafından incelenerek kişi ile arasında bağ kurma yöntemi ile içselleştirilir. Bu işlem sonrasında verilen mesajların değerlendirilmesi tamamen kişi ile alakalıdır.

Yapılan yorumlar üzerinden yapılan tercihler aşk hayatınızı doğrudan etkileyecektir. Bu yüzden bu denli önemli konuların yorumlanması sırasında tam olarak motive olarak zihninizi odaklamanız önemlidir. Kart seçimleriniz ilişki kaderlerinizi doğrudan etkilemektedir. Bunun yanında yorumcu ile kurulan kontak ne kadar başarılı olarak sağlanırsa yapılan değerlendirme o kadar gerçekçi ve anlamlı olmaktadır.

Ancak her zaman olduğu gibi Tarot yorumlama yöntemi sadece analizler sonucu ortaya atılan değerlendirmelerden oluşmaktadır. Hayatınızda aldığınız önemli kararların tercihleri tamamen size kalmıştır. Tarot bu kararları alırken dikkat edilmesi gereken yerler konusunda yardımcı olmaktadır. Unutulmamalıdır ki Tarot kartları size sadece rehberlik edebilir.

Tarotun En Etkili Yöntemi Tek Kart

Tarih boyunca birçok farklı kart yorumlaması yapılmıştır. Ancak bunlar arasında en eski tarihe sahip olanlar arasında Tarot yorumlamaları bulunmaktadır. Tarot yorumlaması ile kişi birçok soruya yanıt bulabilir. Bu sorular geçmiş, bugün ve gelecek ile ilgili olabilir. Sorulan bu soruların detayları Tarot yorumlaması sırasında kullanılan yöntemin seçilmesinde etkili olmaktadır. Yorumlamaların detaylarına ve istenen bilginin derecelerine göre farklı tercihler yapılabilir.

Bunlar arasında son derece popüler olan yöntemler arasında Tek kart Tarot yorumlaması bulunmaktadır. Bu yöntem kişi tarafından seçilen kart analizi ile gerçekleşmektedir. Bu yöntem ile kişi yorumcu tarafından hiçbir şekilde müdahale edilmeden sadece bir kart seçimi yapmaktadır.

Kart seçimi yapıldıktan sonra kart değiştirilmeden yorumcuya kapalı şekilde verilmeli ve ondan sonraki işlem tamamen yorumcuya bırakılarak dediklerine uyulmalıdır. Tek kart Tarot yorumlaması kişi tarafından seçilen kart analizi ile gerçekleştirilir. Seçilen kart üzerinde yer alan ifadeler ve semboller kişi ile etkileşim sağlanarak değerlendirilmelidir.

Bu değerlendirme sonucunda seçilen kart kişinin kaderini oluşturmaktadır. Bu noktada kart seçiminde oldukça hassas bir odaklanma sağlanmalıdır. Bu tercih ne kadar dikkatli yapılırsa o kadar olumlu sonuçlar verecektir. Son zamanlarda çok tercih edilen Tarot yöntemleri arasında yer alan Tek kart Tarot falının bu kadar popüler olmasının sebepleri arasında yapılan yorumlamaların başarısı yer almaktadır. Bu durum da bu fal yöntemine olan talebi artırmaktadır.

Biz Kimiz

Bir grup tarot gönüllüsü olarak buradayız!

Burada olma amacımızın temel nedeni ilgili kullanıcılara Tarot konusun da hem eğitim vermek hemde ilgisi olan kişilere bu işi öğretmektir.

Uzun yıllar önce başladığımız bu serüvende geliştirmiş olduğumuz kendi sistemlerimizle artık mobil olarak da kendi cihazlarınızdan ücretsiz olarak açılım ve yorum alabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin

Tarot Konusunda Her Türlü Soru Ve önerilere Açığız